ÇAM AĞACI "Çam ağacı adına aradığınız herşey..."

 
 
  (0532) 526 7992 - (0532) 287 9414 Ana Sayfa | Çam Ağacı Fiyatları | Çam Ağacı Bakımı | Kalite | İletişim
Çam Ağacı Bakımı


Yerleşim:
İlkbahar yaz ve sonbahar aylarında sürekli güneşli mekanlarada tutulmaları gerekir. Yetersiz güneş ışığı alırlarsa iğneleri uzayacaktır ve gölgede kalan dallar öleceklerdir. Sert kış koşularına dayanabilsede köklerinin dondan koruması gerekmektedir.

Sulama :
Çamlar sürekli nemli toprağı sevmezler fakat toprağın tamamen kurumasınada üzün verilmemelidir. Çok gözenekli ve susyu çabuk drene edebilecek bir toprak karışımı kullanılmalıdır. Çamlar arada sırada buharlandırmaktan yarar sağlarlar. Bahar aylarında iğne boylarını küçültmek için yapılan az sulama riskli bir uygulamadır.

Besleme :
Uygun ve demgeli bonsai sıvı gübreleriyle yıl boyu gübrelenebilinirler bu güçlü ve yayılmacı bir büyümeye yardımcı olur.

Saksı Değiştirme :
Kök büyümesine bağlı olarak 2-5 yıl arası bahar başında saksısı değiştirilmeli. Drenajı çok iyi olan bir toprak karışımı kuallanılmalıdır. Çamların toprağı iplik gibi beyaz renkte Micorrhiza adında bir mantar cinsi içerir ve bu agaçın sağlığı için çok önemlidir. Toprağını değiştirirken bu microorganizmadan bir miktar kalacak şekilde toprağı ağacın kölerinde bırakılmadır.

Üreme :
Tohumlar ilkbahar başında ekilmelidir, çimlenmeleri için soğuğa maruz kalmaları gerekmektedir. Tohumlar taze ise çimlenme çabuk olur.

Zararlılar :
Aphids, sawfly larvae, ve çeşitli çam türü hastalıklar. Bazı 5-iğneli çamlar beyaz çam iğne pasından çabuk etkilenirler.

Stiller :
Broom stili dışında hepsine uygundur.

kaynak www.bonsaitr.com
 
  Ürün Grubumuz
Çam ağacı, çam ağaç, çam ağacı çeşitleri, çam ağacı türleri, çam ağacı fiyatları, çam ağacı satışı, mavi ladin, ladin ağacı, ladin fiyatları, ladin çamı, mavi ladin fiyatı, mavi ladin yetiştiriciliği, ladin fidanı, aşılı mavi ladin, mavi ladin fidan, mavi ladin üretimi, mavi ladin satış, satılık mavi ladin, mavi ladin ağacı, mavi ladin ordu, mavi ladin ankara, ladin ağacı fiyatları, mavi ladin çam, mavi ladin fidesi.
 
 

© 2011 Çam Ağacı All rights reserved. For further information about the Pine Tree services please contact, +90(532) 526 7992
Last Modified:  

Çam Ağacı | Ladin Fiyatları | Ladin Ağacı Makro Web Dizayn